top of page

INOVATIVNÍ TECHNOLOGIE

OPTIMUS_LOGO_autobot.png
shutterstock_3339771.jpg
single motor oil bottle isolated on whit

Vyvinuli jsme unikátním technologii pro ekologickou recyklaci plastového odpadu, jejíž výsledným produktem je čistý minerální olej, který je určen k přímému použití.

Optimus je odpovědí na otázky „Doby plastové“. Naše technologie představuje unikátní systém umístěný v kontejneru, který obsahuje všechny fáze zpracování plastů po výsledný produkt, navíc s maximální efektivitou, kdy při výrobě 1 l oleje je třeba 1 kg plastového odpadu a 1kWh elektrické energie.

Vlastní šetrné zpracování plastového odpadu negeneruje vedlejší škodlivé látky, které vznikají u standardní pyrolýzy a výsledný produkt je široce uplatnitelný v chemickém průmyslu, dopravě, či energetice nebo jako surovina pro rafinérie a podobné provozy.

Kompaktnost, vysoká modularita a přemístitelnost technologie umožňuje „vytěžit plastový odpad“ v místě jeho zdroje a přizpůsobit kapacitu recyklace, díky čemuž není nutné investovat do nákladné a neefektivní přepravy odpadu. Projekt tak neřeší jen environmentální otázky, ale je také ekonomicky efektivní a profitabilní.

Náš obchodní model však není založen jen na prodeji zařízení. Nabízíme řešení „na klíč“, tedy zajištění financování, odbyt výsledného produktu a související servis. Naše představa je též blízká tzv. PPP Projektu, kdy se za účelem viditelné pozitivní externality spojí veřejné a soukromé subjekty a naše nebo popřípadě odpadářská společnost na sebe převezme riziko investice či provozu.

Optimus_2021_CHM.jpg

Podrobné informace o technologii Plastoil naleznete na webu www.optimus-recycling.cz

bottom of page